Aizmirsu paroli

E-pasts

Augustā – dalība nervus kutinošā Pasaules čempionātā

24.03.2020

Kamēr lielā pasaules daļā norit cīņa ar “Covid-19”, piedāvājam ekspresinterviju ar Aivi Plociņu, kura šī gada plānus arī ietekmējusi pandēmija.

Krāslavietis Aivis Plociņš ar svaru stieņa spiešanu guļus nopietni nodarbojas aptuveni piecus gadus, bet jau ir guvis vērā ņemamus panākumus.

“Agrāk trenējos vienkārši sev, izpildīju spēka vingrinājumus. Man tas padevās, un es aizrāvos vairāk. Pārsvarā trenējos pats. Daudz ko apgūstu un izglītojos pašmācības ceļā, padomus smeļoties internetā, bet konsultē mani Latvijas izlases treneris Jurijs Ivaņušins. Lielākie atbalstītāji ir mana ģimene un arī Krāslavas novada dome,” stāsta Aivis.

Pirms trim gadiem viņš pirmo reizi piedalījās sacensībās Rēzeknē un uzspieda 100 kg smagu svaru stieni. Ar to arī viss sācies. Otrās sacensības, kurās viņš piedalījās, notika Daugavpilī, bet trešais jau bija Latvijas čempionāts. Savukārt 2018. gadā Aivis jau devās uz savu pirmo Eiropas čempionātu klasiskajā svaru stieņa spiešanā. Sacensības notika Francijā. Šajā Eiropas čempionātā viņš izcīnīja sudraba medaļu. Toreiz startēja jauniešu grupā svara kategorijā līdz 74 kg, un uzspiestais svars bija 130 kg.

Aivis ir arī kaimiņu valsts – Lietuvas čempions, jo pagājušajā gadā Lietuvā viņš jauniešu grupā kļuva par absolūti spēcīgāko jaunieti starp lietuviešiem. Divus gadus pēc kārtas, proti, 2018. un 2019. gadā Aivis ir izcīnījis absolūti spēcīgākā titulu starp visu skolu jauniešiem svara stieņa spiešanā guļus. Viņš ir uzstādījis arī divus Latvijas rekordus.  “LIDO kausā” svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu, proti, kad vajadzēja celt savu svaru, tad viņš svara kategorijā līdz 83 kg pacēla savu svaru 32 reizes. Tas bija Latvijas rekords. Otru Latvijas rekordu viņš uzstādīja pagājušajā gada decembrī – jauniešiem svara kategorijā līdz 83 kg viņš tika galā ar 167,5 kg smagu svaru stieni.

Arī šo sezonu Avis ir uzsācis ļoti veiksmīgi. Startējot Līvānu novada čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus, Aivis uzspieda 172,5 kg, kas ir neoficiālais pasaules rekords.

“Priekšā man ir vislielākās šī gada sacensības – Pasaules čempionāts Čehijā. Tagad tik atliek gatavoties, un parādīt savu rezultātu! Pasaules čempionāts notiks augustā. Bija plānots maijā, bet to pārcēla “Covid-19” dēļ uz augustu. Otras lielākās sacensības, kurās šogad esmu nolēmis piedalīties, notiks Lietuvā, un tas būs Eiropas čempionāts. Pasaules čempionātā  mērķis ir uzstādīt Pasaules un Eiropas rekordu, bet konkurenti ir spēcīgi. Šobrīd labākais rezultāts, kas ir pieteikts, ir zviedram, un tie ir 167,5 kg. Eiropas un Pasaules rekords ir 170,5 kg. Es Līvānos uzspiedu 172,5 kg. Vēl spēcīgs konkurents man ir gruzīns, kurš ir pieteicis savu dalību Pasaules čempionātā. Viņš startē svara kategorijā līdz 59 kg, un arī uzrāda labus rezultātus, līdz ar to Pasaules čempionāts solās būt nervus kutinošs,” prognozē Aivis.

Līdz Pasaules čempionātam Aivis nolēmis startē vēl divās sacensībās – Viesītes novada čempionātā klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus un Latvijas čempionātā spiešanā guļus ar ekipējumu, kas notiks Gulbenē.

“Šis sporta veids ir īpašs ar to, ka tas attīsta ķermeni, spēku, izturību un pacietību, jo nepieciešams diezgan daudz trenēties, lai sasniegtu rezultātus. Man treniņi notiek četras pat piecas reizes nedēļā. Pēc treniņa pašsajūta ir ļoti laba. Sports dod enerģiju,” saka Aivis.