Aizmirsu paroli

E-pasts

Ir jāstrādā, lai kaut ko sasniegtu – Aivis Plociņš par savu startu Eiropas čempionātā

08.12.2021

Latvijas Pauerliftinga federācija jau informēja, ka Krievijā, Jekaterinburgā notiekošajā Eiropas čempionātā spiešanā guļus svara kategorijā līdz 93 kg Aivis veica 3 pārliecinoši veiksmīgus piegājienus – 190, 195 un 200 kg. Visi piegājieni ir pasaules jauniešu rekordu labojumi. Aivis pārliecinoši kļuva arī par sacensību absolūto uzvarētāju jauniešu grupā. Nākamgad Aivis startēs jau junioru vecuma grupā.

Atminoties neseno startu Eiropas čempionātā, Aivis stāsta, ka piedalīties Eiropas čempionātā bija vieglāk nekā Pasaules čempionātā, jo šoreiz viņš startēja svara kategorijā līdz 93g. “Varēju dzert un ēst, ko gribēju. Tas arī spēku dod,” uzsver Aivis.

Savukārt grūtības sagādāja tikšana līdz Eiropas čempionātam. Tas paņēmis daudz enerģijas. “Ceļā bijām aptuveni 16 stundas. No Krāslavas līdz Rīgai vien ceļā pavadījām 4 stundas, tad lidostā – 3 stundas, tad ceļš no Rīgas uz Maskavu, un no Maskavas uz Jekaterinburgu. “Ceļš bija nogurdinošs. Gandrīz 24 stundas bez miega. Ielidojot Krievijā, mūs negribēja tālāk laist. Pasu kontrolē mūs aizturēja, jo esam no Latvijas, bet Latvijā savukārt augsta saslimstība ar Covid-19. Mums tajā laikā Latvijā bija arī lokdauns. Gandrīz mūs neielaida. Pārbaudot dokumentus, skaidrojām, ka braucam uz Eiropas čempionātu spiešanā guļus. Visas nepieciešamās formalitātes mēs bijām pirms tam nokārtojuši, un mūs palaida,” atceras Aivis.

Aivis bija vienīgais no Latvijas šajās sacensībās. “Iesildoties, pamanīju, ka sols uz kā spiest, ir platāks un mīkstāks. Nestandarta sols. Vajadzēja pamēģināt un vairāk laika veltīt, lai iesildītos. Es jau domāju, ka nevarēšu pacelt svaru stieni, jo es stieni ņemu šauri, un nolaižot rokas, elkoņi atduras pret solu, līdz ar to tā ir kļūda,” stāsta Aivis. Bet Aivim viss izdevās. Viņa mērķis – 200 kg tika sasniegts. Aivis atzīst, ka šī sezona ir bijusi veiksmīga. Stāvēt uz goda pjedestāla, skanot Latvijas himnai, ir patīkami. “Ir jāstrādā, lai kaut ko sasniegtu. Man patīk pats process – pēc skolas sporta zālē var morāli atpūsties, arī fiziski var izlādēties. Uzlabojas fiziskais stāvoklis – izturība, spēks. Paldies Krāslavas novada pašvaldībai un Rēzeknes gaļas kombinātam par atbalstu, lai es varētu doties uz Eiropas čempionātu,” uzsver Aivis, kurš tagad turpina trenēties un atgūt skolā iekavēto.