Aizmirsu paroli

E-pasts

Labākie rezultāti sasniegti ir ar neatlaidību, mērķtiecību, disciplīnu un sūru darbu

11.03.2021

Sportists, kurš nav atnesis Latvijai skaļas uzvaras starptautiskajā arēnā, taču kura sniegums klasiskajā spēka trīscīņā, vērtējot pēc punktiem, pēdējo 10 gadu laikā ierindojas TOP 3, tūdaļ aiz Mārtiņa Krūzes un Māra Juzupa. Lakonisks.

Jēkabpilietis, sporta kluba “Impulss Fitness” treneris Lauris Daņiļēvičs Latvijā ir daudzkārtējs rekordists, kurš sacensību apritē ir ļoti ilgi, gadus 20. Viņš atzīst, ka šobrīd ļoti pietrūkst sacensību gaisotnes, atmosfēras un adrenalīna, kā arī intensīvo treniņu. “Tā bija tāda neatņemama dzīves sastāvdaļa,” uzsver Lauris.

Lauris stāsta, ka sakarā ar Covid-19 ikdienas skrējiens noteikti ir palicis daudz piezemētāks, un ir tāds atslodzes periods no intensīva darba un treniņiem. “Šajā tik sarežģītajā laikā esmu pievērsies daudz vairāk kardio treniņiem un dziļās muskulatūras nostiprināšanai. Šis pandēmijas laiks liek mums darīt lietas savādāk, domāt citādāk, un sevi motivēt iet uz priekšu nākotnes mērķu sasniegšanai. Lielākā motivācija ir apziņa, ka es to daru priekš sevis un savu mērķu vārdā,” saka Lauris.

Viņam tagad noteikti vairāk laika atliek ģimenei, līdz ar to uztver šo laiku, kā atslodzi un atpūtu pirms gaidāmās sezonas. “Pagaidām gatavojos palēnām, bet uz pirmajām sacensībām gribētu būt labā formā,” saka Lauris.

Viņš stāsta, ka iepazinies ar spēka trīscīņu: “Sākumā trenējos peldēšanā, tad starpsezonā bija tā saucamie “sausie treniņi” trenažieru zālē, un man tie likās interesanti. Vecākie puiši savā starpā sacentās. Bija tādas kā iekšējās sacensības, kurš vairāk pacels. Ļoti gribēju pamēģināt! Sāku interesēties par to, un tā draudzība ar dzelžiem sākās. Spēka trīscīņa kā sporta veids ir īpašs ar to, ka tas pārvērtās par manu dzīvesveidu,” saka Lauris.

Pirmais viņa starts notika Ogrē, kur Latvijas Čempionātā junioru grupā Lauris izcīnīja 3. vietu. [2000. g., 165+95+175=435 kg, 75 kg kat. – LPF] Tajā mirklī viņš bija ļoti gandarīts par paveikto, un saprata, ka jāturpina pilnveidoties, kā arī šis sasniegums deva stimulu trenēties vēl jaudīgāk. Viņš pats sev ir treneris, un pats sev sastāda treniņu programmas, plāno slodzi.

“Noteikti visbūtiskākais man ir pats process. Sacensības ir kā atskaite par paša paveikto sezonā,” saka Lauris, kuram nav titulu Eiropā un pasaulē, kaut arī ir startējis vairākkārt un ierindojies savās kategorijās [83 un 93 kg, LPF] pa vidu. Jāņem vērā arī tas, ka vidējo svaru kategorijās ir vislielākā konkurence. “2015. gadā Pasaules čempionātā Somijā ieguvu 9. vietu. Biju priecīgs, jo mans mērķis bija tikt desmitniekā. Uzskatu, ka man veicās labi, jo patiešām konkurence bija milzīga,” atminas Lauris. Viņš stāsta, ka Latvijā labākie rezultāti noteikti ir sasniegti ar lielu neatlaidību, mērķtiecību, disciplīnu un sūru darbu. Labākie: ar ekipējumu – 320 kg pietupiens, 200 kg spiešanā un vilkme – 310 kg. Klasiskā spēkā trīscīņā: 275 kg pietupienos, 177,5 kg spiešana un 300 kg vilkme.
“Pērn biju plānojis startēt Pasaules čempionātā Baltkrievijā, bet sakarā ar pandēmiju šis čempionāts tika divreiz pārcelts, un beigās atcelts pavisam. Skumji, bet fakts,” atzīst Lauris.
Lauri kā spēka trīscīņas atlētu iedvesmo Latvijas titulētākais spēka trīscīņnieks, daudzkārtējs Eiropas čempions Mārtiņš Krūze, kurš 2017. gadā Minskā izcīnīja 4. vietu Pasaules čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā supersmagajā svara kategorijā virs 120 kilogramiem, un pēc sacensībām paziņojot par karjeras beigām. “Mārtiņš Krūze ir īpašs ar savu mērķtiecību, kā arī pierādījis to, ka ar smagu darbu ir iespējams sasniegt ļoti augstas virsotnes. Viņš vairākas reizes ir nesis Latvijas vārdu pasaulē, liekot skanēt mūsu valsts himnai. Tas iedvesmo! Esmu ļoti lepns par viņu,” atzīst Lauris.

Savukārt tiem, kuri tikai vēl vēlas izmēģināt spēkus pauerliftingā, Lauris saka: “Dariet to, noteikti dariet, nenožēlosiet! Tā ir iespēja sevi pilnveidot ne tikai fiziski, bet arī morāli. Visu ko dari, tu dari priekš sevis!” aicina Lauris.