Aizmirsu paroli

E-pasts

Svarīga ir cīņa par medaļu

21.04.2020

Par saviem aizvadītajiem un plānotajiem gadiem sportā stāsta Starptautiskās klases sporta meistars, aizkrauklietis Dainis Reinholds:

Pasaules rekordists svaru stieņa spiešanā Dainis Reinholds, regulāri trenējoties, joprojām sportisko formu uztur pats, un aicina to darīt arī jauniešus! Viņš ar savu mērķtiecību un cīņassparu spējis gūt panākumus ne tikai Latvijas mērogā, bet arī triumfējis uz starptautiskās skatuves.

Sportista karjeru Dainis sāka veidot jaunībā. “Tas bija ap 1968. gadu, kad nodarbojās ar svarcelšanu, un pārstāvēju sporta biedrību “Daugava”. Toreiz mācījos Rīgas celtniecības tehnikumā, un trešajā kursā sāku trenēties. Tas bija profesionāli, nopietni,” saka Dainis, kurš ir kļuvis par trīskārtēju Latvijas čempionu un sporta meistaru klasiskajā svarcelšanā.

Pēc 30 gadu vecuma svarcelšanā vairs tādas izaugsmes neesot bijis, līdz ar to nolēmis sevi veltīt svarcelšanas trenera darbam Aizkrauklē. “Aptuveni septiņus gadus nostrādāju par treneri, bet tad aizgāju prom no šī darba. Sāku strādāt par arodskolotāju Aizkraukles profesionālajā vidusskolā. Draugi un paziņas bija sākuši nodarboties ar pauerliftingu. Es arī sāku kustēties šajā virzienā. Tas bija pirms gadsimtu mijas. Tad jau parādījās veterānu sports, līdz ar to arī līdzvērtīgi pretinieki. Tā arī atsāku sportot. Sākumā biju tieši spēka trīscīņas sportists. Braucu uz Latvijas čempionātiem. Piedalījos tajos ar lielu entuziasmu. Spēka trīscīņā augstākais sasniegums, mans labākais rezultāts – 210 kg – spiešanā, 280 kg – piesēdienos, 280 kg – vilkmē. Bet priekš mana vecuma nodarboties ar spēka trīscīņu bija diezgan smagi. Arī neveiksmīgi salauzu kāju, un vairs neatsāku spēka trīscīņu, bet tas, savukārt man palīdzēja pievērsties svaru stieņa spiešanai guļus. Tas bija 2003. vai 2004. gads,” stāsta Dainis.

Tagad jau daudzus gadus viņš nodarbojas tieši ar svaru stieņu spiešanu guļus. Vairākas reizes ir kļuvis par Eiropas veterānu čempionu. Vairākas reizes bijis tuvu 1. vietai arī pasaules čempionātos, bet vienmēr nedaudz pietrūcis, līdz pienācis brīdis, kad tika sasniegts augstākais mērķis. “Starptautiskajos mačos galīgi nav veicies tad, kad izcīnīju 3. vietu,” smejoties saka Dainis.

Viņš atminas, ka 2010. gadā pirmo reizi aizbraucis uz pasaules čempionātu, un izcīnījis 2. vietu. “Kad dodos uz starptautiskajiem mačiem, man ir svarīga izcīnītā vieta, jo pieredzes gūts pietiekami,” atzīst sportists.

Zīmīgs viņa sportista karjerā bija, piemēram, 2015. gads, kad Eiropas senioru čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus, supersmagajā svara kategorijā virs 120 kg Dainis ar uzspiestajiem 240,5 kg izcīnīja zelta medaļu un uzstādīja jaunu pasaules rekordu. Viņš izcīnīja ne tikai zeltu savā svara kategorijā, bet arī kļuva par otro absolūti spēcīgāko senioru visā vecuma grupā virs 60 gadiem pēc toreiz izmantotajiem Vilksa punktiem.

2018. gadā Dainis ar uzceltajiem 192,5 kilogramiem ir saucams ne vien par pasaules čempionu, bet arī par pasaules un Eiropas rekordistu veterānu V3 grupā svara kategorijā līdz 120 kg klasiskajā spiešanā guļus. “Gribēju kļūt par pasaules čempionu, un tiku arī! Izdevās!” priecīgs par sasniegto ir Dainis.

Šajā sezonā viņam bija plānots doties uz Čehiju, kur bija jānotiek pasaules čempionātam spiešanā guļus. “Vai tas tagad notiks, nezinu. Nav jau skaidrības. Kad ļaus un varēs, tad atkal ar pilnu jaudu un sparu,” apņēmības pilns ir Dainis. 

Lai arī sacensības šobrīd nenotiek, un arī sporta zāles ir slēgtas, Dainim ir iespēja trenēties mājās, jo kopā ar dēlu Gintu ir izveidojuši paši savu sporta zāli. “Kaut gan tagad nav tik lielas motivācijas trenēties, bet ritmu nevar izjaukt. Jātrenējas, un es to turpinu darīt trīs reizes nedēļā. Darbojos visu laiku,” saka Dainis.

Tā kā viņš līdz pat šim brīdim arī strādā Aizkraukles profesionālajā vidusskolā, tad ir priecīgs par tiem jauniešiem, kuri arī pievērsušies šim sporta veidam. “Tādu jauniešu nav daudz, kas tiešām to grib darīt, bet tie, kas dara, redzu, ka ir priecīgi un nenožēlo. Dzīve viņiem kļūst interesantāka. Arī uz sacensībām braucu kopā ar saviem skolas jauniešiem. Viņi ir piedalījušies Latvijas čempionātos. Vēlos viņus aizraut ar komandas garu, kopības sajūtu, dot cilvēcību. Patīk, ka viņi iedegas par kaut ko! Sportojot ir iespēja jauniešiem saturīgi pavadīt savas brīvdienas! Pašsajūta ir tik laba, kad pasporto! Man arī patīk braukt uz sacensībām, lai tur satiktos ar līdzīgi domājošiem un aprunātos,” saka Dainis.

Viņš uzsver pauerliftinga lielāko plusu – ar to var nodarboties visu vecuma pārstāvji. “Tas ir piemērots mana gada gājuma cilvēkiem, kad var turpināt uzturēt sportisko garu, kas man tik ļoti patīk, un jauniešiem. Ar to var nodarboties arī dāmas visos vecumos!” uzsver Dainis.