Kas ir powerliftings?
 
 

SP Youtube SP Twitter

This is Powerlifting!

Sadarbības partneri


Pietupiens ar svaru stieni uz pleciem. Atlēts noceļ stieni no balstiem atiet soli atpakaļ un gaida tiesneša signālu sākt kustību, pietupiena dziļumam jābūt tādam, lai leņķis starp augšstilbu un apakšstilbu būtu mazāks par deviņdesmit grādiem. Atlētam beidzot kustību ir jāgaida tiesneša signāls stieni nolikt. Mēģinājums netiek ieskaitīts, ja nepietiekošs pietupiena dziļums, sākta kustība nesagaidot tiesneša doto signālu, tas pats attiecās uz stieņa nolikšanu, atlētam ceļoties augšā ir notikusi apstāšanās.

Svaru stieņa spiešana guļus. Viena no tehniski viskaprīzākajām kustībām. Atlēts noceļ stieni no atbalstiem, viņam drīkst arī palīdzēt to izdarīt kāds asistents, gaida tiesneša signālu sākt kustību. Stienim ir jāpieskaras krūtīm ar kustības pilnīgu apstāšanos. Atlētam izspiežot stieni atpakaļ jāgaida tiesneša signāls to nolikt. Mēģinājums netiek ieskaitīts, ja nav apstāšanās uz krūtīm, stienis nepieskaras krūtīm, kustības laikā tiek atrauta kāja, jeb kāda cita ķermeņa daļa no atbalsta virsmas.

Svaru stieņa vilkme no zemes, pēdējā no PowerLiftinga kustībām, atšķirībā no iepriekšējām nav jāgaida sākuma signāls, tiklīdz esi gatavs cīņai ar gravitāciju, velc. Svars jāfiksē pilnībā iztaisnojot muguru un jāgaida tiesneša komanda svaru nolikt. Svars netiek ieskaitīts, ja netiek pilnībā iztaisnota mugura, kustības laikā ir apstāšanās, svaru stienis izkrīt no rokām, jeb tiek nolikts pirms komandas saņemšanas.
LPF Kalendārs 2018Biedrība "Spēka Pasaule"
© 2004
Visas tirdzniecības zīmes un informācija, kas izvietota šajā portālā ir biedrības "Spēka pasaule" īpašums