Aizmirsu paroli

E-pasts

Noslēdzies “Raunas svaru stieņa grāvējs – 2020”

04.08.2020

Saistībā ar šī gada epidemioloģisko situāciju un pulcēšanās ierobežojumiem daudzās pilsētās ir tikuši atcelti vai ierobežoti pilsētu svētki. Līdz ar to arī projekts “Latvijas spēcīgākā pilsēta – 2020” šogad vairs nenorit pilnā apmērā. Šovasar gaidāmi vien atsevišķi posmi – Raunā, Apē, Rīgā, Krimuldā.

Pirmais posms norisinājās Raunā Novada sporta spēļu ietvaros. Sevi izaicināt uzdrošinājās 48 dalībnieki, kas kopā 3 stundu laikā pacela 101765 kg. Turklāt bija ieradušies šī projekta fani no attālām Latvijas pilsētām, lai pārbaudītu savus spēkus 2020. gada pirmajā sacensību posmā. Šogad arī tika ieviests jaunums – sieviešu kategorijā turpmāk būs jāspiež 25 kg, kā arī atsevišķi tiek izdalītas jaunietes līdz 18 gadu vecumam, kurām jāspiež 20 kg stienis.

Mazo dāmu kategorijā pirmo vietu ieņēma Anda Ezeriņa, otrajā vietā Emīlija Kalniņa, bet trešajā Amanda Paula Rukmane. Sieviešu kategorijā tika uzstādīti jauni rekordi ar 25 kg uz stieņa. Pirmajā vietā ar uzspiestām 300 reizēm rīdziniece Anita Ļebedeva, otrajā Ginta Ezeriņa ar uzspiestām 132 reizēm, bet trešajā Ieva Krieviņa ar uzspiestām 45 reizēm. Jauniešu kategorijā pirmo vietu ieņēma viesis no Jelgavas, pagājušā gada trešās vietas ieguvējs Latvijas mērogā Rolands Livandovskis, kurš 20 kg stieni uzspieda 601 reizi. Otrajā vietā Māris Šmits ar uzspietām 48 reizēm, bet trešajā Emīls Reinis Zariņš. Vīru kategorijā gāja karsti, krita ventspilnieka Edmunda Andrupa rekords 50 kg spiešanā par 2 reizēm. Jaunu rekordu, 282 reizes uzstādīja ogrēnietis Uldis Veliks. Otrajā vietā ar uzspiestām 155 reizēm vietējais raunēnietis Edijs Ezeriņš, un trešo vietu ieņēma jelgavnieks Andris Livandovskis.